WINTON DNES

Film Síla lidskosti si nechal promítnout tehdejší britský ministerský předseda Tony Blair. Film ho natolik dojal, že se rozhodl konat a navrhl, aby královna Alžběta II. pana Wintona povýšila do šlechtického stavu v roce 2003.

Americký kongres se na základě promítání filmu rozhodl přijmout zákon, kterým byl Wintonův čin „uzákoněn“ jako hrdinský čin záchrany, což je nejvyšší možné americké ocenění. A Winton začal sbírat ceny po celém světě. Stal se celebritou, přijímali a stále jej přijímají hlavy států, královny, ministři.

On však zůstal tím obyčejným Nickym, kterého nejvíc baví pomáhat druhým. Je předsedou společnosti MENCAP pro tělesně postižené děti, dlouhodobě pracuje v Abbeyfieldské společnosti, která staví domovy pro seniory. V roce 2011 ve věku 102 let se mu podařilo postavit další takový pečovatelský dům za 4 miliony liber a má další plány do budoucnosti. Přitom má čas také na své koníčky, kterými jsou letání v ultralehkém letadle, fotografování, vyšívání gobelínů a samozřejmě zahradničení. Také se setkává se svou velkou česko-slovenskou rodinou a má k tomu hodně příležitostí při premiérách filmu Nickyho rodina, ať už v Praze nebo v Londýně.

Vzdělávací projekt Nickyho rodina je založen na úspěšných filmech dokumentu "Nicholas Winton - SÍLA LIDSKOSTI" a novém filmu "NICKYHO RODINA".
©2024 WINTON FILM. All Rights Reserved.