O TVŮRCÍCH

„Nicholas Winton  -  Síla lidskosti“

Vzdělávací pořad pro studenty SŠ, gymnázií všech typů a žáky 5. až 9.tříd ZŠ doplňující etickou výchovu, výuku holocaustu a novodobých dějin České republiky a západní Evropy v období II.světové války

Co můžete od tohoto programu očekávat?

Projekce hraného dokumentu „Nicholas Winton – Síla lidskosti“ režiséra Mateje Mináče, který získal jako první český film cenu Internacional EMMY AWARD za nejlepší zahraniční dokument od americké televizní a filmové akademie (Oskar v oblasti dokumentárních filmů).

Diváci se díky filmu seznámí v přesném chronologickém sledu s nejdůležitějšími etapami našich novodobých dějin a zvláště ti mladší si urovnají dějepisné pojmy : I.republika, Mnichovská dohoda,okleštění ČSR, Sudety, Protektorát Čechy a Morava, odbojová činnost, holocaust, osvobození Československa, konec války, poválečná léta atd.

Historická faktografie je prolnuta příběhem Nicholase Wintona a dodává tak velký emoční náboj celému filmu, který díky své konstrukci a obsahu mohou sledovat vedle sebe nejmladší i nestarší účastníci programu. Pro většinu z nich je pak Nicholas Winton velkým překvapením, se kterým se setkávají mnohdy poprvé a zařadí jej zcela právem na jedno z prvních míst světových osobností.

V současné době zjišťujeme, že dějepisná linka filmu je téměř druhořadá, protože společnost, ve které nyní žijeme, postrádá kladné hrdiny v pravém a lidském smyslu slova. Nemůžeme nevidět, že právě děti a mladí lidé tyto hrdiny hledají, ale mnohdy marně.

Beseda s dramaturgem projektu je interaktivní rozmluvou s diváky programu, kde je „Nicky“ představován hlavně z lidského hlediska. Vše je doplněno krátkými filmovými bonusy, jenž byly natočeny při setkáních sira Nicholase Wintona se studenty z celého světa

Celková délka programu je cca 100-110 min bez přestávky (dokumentární film 63 min, beseda s dramaturgem projektu cca 40-45 min).

Film neobsahuje žádné hrůzné a nelidské záběry z koncentračních táborů. Je naprosto vhodný pro určené věkové kategorie žáků ZŠ a studentů SŠ a gymnázií.

Informace o projektu získáte na webových stránkách : www.wintonfilm.com (spodní lišta WS – starší verze webu a „Síla lidskosti“)

Vzdělávací projekt Nickyho rodina je založen na úspěšných filmech dokumentu "Nicholas Winton - SÍLA LIDSKOSTI" a novém filmu "NICKYHO RODINA".

 
©2018 WINTON FILM. All Rights Reserved